Krvný tlak

Cholesterol

Srdcová arytmia

Cukor

Recepty pre vaše zdravie

Chcete vedieť, ako sa zdravo stravovať? Máte zdravotné problémy, alebo sa im snažíte predchádzať? Chcete zdravo žiť?

Ponúkame vám návod na to, ako zmeniť alebo upraviť svoj jedálny lístok. Všetky uvedené recepty zodpovedajú požiadavkám na vyváženú a zároveň chutnú a rozmanitú stravu. Ich samotnú hodnotu zvyšujú údaje o počte kalórií, obsahu tukov, cukru a cholesterolu, uvedené pri každom recepte.
Recepty pochádzajú z knihy významného talianskeho kardiológa prof. Roberta Ferrrariho a jeho manželky Claudie, ktorá vyšla v slovenskom jazyku pod názvom:
Kuchyňa vášho srdca.

Prof. Roberto Ferrari, vynikajúci taliansky kardiológ, pôsobí ako profesor kardiológie na Univerzite vo Ferrare. Je prednostom kardiologickej kliniky univerzitnej nemocnice vo Ferrare, riaditeľom centra kardiovaskulárnej patofyziológie S. Maugeri v Brescii a budúcim prezidentom Európskej kardiologickej spoločnosti. Popri svojej výnimočnej odbornej praxi sa venuje aj písaniu vedeckých a populárnych publikácií. Je autorom kníh Srdce na tanieri, Dialóg a Sprievodca po reštauráciách.

Spoluautorkou kuchárskej knihy Kuchyňa vášho srdca je jeho manželka Claudia Florio, režisérka a filmová scénografka, ktorej záľubou je zbieranie tradičných receptov pochádzajúcich najmä z oblastí Sicílie, Boloňe a regiónu Marche. Recepty vychádzajú z najlepších tradícií talianskej kuchyne a sú jednoduché, rýchle a rozmanité.

Kuchyňa vášho srdca potvrdzuje dôležité miesto správnej výživy v prevencii kardiovaskulárnych ochorení. Kniha vyšla s podtitulom Rady Talianskej kardiologickej spoločnosti ako si ustrážiť cholesterol a nestratiť pri tom dobrú náladu.

Želáme vám, aby ste pri príprave týchto jedál nielen nestratili dobrú náladu, ale aj prispeli k zlepšeniu svojho zdravia.