Krvný tlak

Cholesterol

Srdcová arytmia

Cukor

Merania krvného tlaku v lekárňach počas 17.5.2018

Kampaň #pretozetitohovorim, #becauseIsayso

Slovenská nadácia srdca sa tento rok zapojila ako odborný garant do celosvetového pilotného projektu, ktorý organizuje OZ Únia pre zdravšie srdce s názvom #pretozetitohovorim, #becauseIsayso zameraného na prevenciu a kontrolu vysokého krvného tlaku.

Celosvetovo je máj mesiacom povedomia o hypertenzii a počas celého mesiaca sa budú dať na vybraných miestach po celom svete realizovať bezplatné merania krvného tlaku.

Dôležitým prvkom v tejto kampani je, že iniciatíva starostlivosti sa otočí. Deti vyzvú svojich rodičov k prevencii a kontrole vysokého krvného tlaku. Odporučia svojim rodičom správnu a včasnú starostlivosť o svoje zdravie a vyzdvihnú dôležitosť prevencie. Nestačí však rodičom povedať „choď si skontrolovať svoj krvný tlak, pretože ti to hovorím“, treba im aj trpezlivo vysvetľovať dôvody, pre ktoré je prevencia a liečba vysokého krvného tlaku nutná. Našim jednoznačným spoločným cieľom je, aby sme tu boli spolu čo najdlhšie.

Na celom území Slovenska, počas Svetového dňa hypertenzie dňa 17.5.2018, budú k dispozícii vo vybraných  sieťach lekární Benu a Apotheke bezplatné merania tlaku.

 

O presných miestach bezplatného merania krvného tlaku, o kampani, ako aj o ochorení hypertenzie sa dozviete viac na www.pretozetitohovorim.sk, www.presrdce.eu alebo www.becauseIsayso.net

 

Dohliadnite na svojich rodičov a spoločne s nimi absolvujte bezplatné meranie  hladiny krvného tlaku už 17.5.2018.

 

Zdieľajme spoločne túto myšlienku aj prostredníctvom sociálnych sietí s hashtagmi #pretozetitohovorim, #becauseIsayso

 

Partneri projektu: