Krvný tlak

Cholesterol

Srdcová arytmia

Cukor

Slovenská nadácia srdca a Beh pre život

Slovenská nadácia srdca sa stala charitatívnym partnerom projektu Nadácie Tesco BEH PRE ŽIVOT. Našou úlohou v projekte je poukázať na potrebu prevencie pred detskou obezitou a nutnosť vzdelávania slovenských detí o zdravom životnom štýle vrátane stravovacích a pohybových návykov.

Na tlačovej konferencii (7. 4. 2014), ktorá projekt odštartovala Nadácia Tesco predstavila nový koncept behov s novým charitatívnym partnerom. Po šiestich rokoch spolupráce s Nadáciou na výskum rakoviny sa ním stala Slovenská nadácia srdca. Aktívnou účasťou na všetkých behoch v roku 2014, kde budeme účastníkom poskytovať monitoring základných rizikových faktorov ochorení srdca a ciev so zameraním na poradenstvo v oblasti ich prevenciu, chceme prispieť k tomu, aby sa zvýšila informovanosť o nebezpečenstve detskej obezity. Veď na Slovensku má každé 5. dieťa NADVÁHU a každé 10. dieťa je OBÉZNE.
K tomu nám pomôžu aj patróni projektu Beh pre život, ktorými sa stali herci Zuzana Kanócz, Juraj Loj, Ivana Kubačková, Barbora Švidraňová, Juraj Hrčka, Peter Nádashi, moderátori Dagmar "Didiana" Dianová a Ivan "Binďo" Bindas, tanečnica Mirka Kosorínová, športovec - bežec na vozíčku Michal Matúš, športovci Anastasia Kuzminová, Lucia Medeková, Matej Falat a automobilový pretekár Martin Koiš, 
Výťažok z projektu bude v plnej výške využitý na edukačnú roadshow po 25 školách v rámci všetkých regiónov Slovenska s cieľom podporiť prevenciu proti detskej obezite ako jedného z rizikových faktorov ochorení srdca a ciev.
 

Príďte nás podporiť:
7. 6. - Nitra o 11:00 hod.
8. 6. - Banská Bystrica o 11:00 hod.
14. 6. - Košice o 11:00 hod.
15. 6. - Žilina o 11:00 hod.
21. 6. - Prešov o 11:00 hod.
28. 6. - Bratislava o 11:00 hod.